Zapraszamy na kolejny wernisaż – 26.10.2017 r. – Malwina Dzwonkowska

Zapraszamy na kolejny wernisaż sztuki plastycznej autorstwa Pani Malwiny Dzwonkowskiej. Spotkanie z twórczynią tych pięknych obrazów odbędzie się 26 października o godz. 17:00.

Malwina Dzwonkowska, urodzona w Kościerzynie w 1985 roku. Od najmłodszych lat zakochana w sztuce, wyrażając się głównie w malarstwie. Talent i umiejętności potwierdza w 2007 roku zdobywając tytuł plastyka, jako absolwentka Policealnej Szkoły Plastycznej w Gdyni Orłowie.

Swoją twórczość prezentuje na wielu wystawach zbiorowych (między innymi w Kartuzach, Grudziądzu, Tczewie) i kilku indywidualnych, między innymi duża indywidualna wystawa na Zamku Joannitów w Skarszewach w 2015 roku oraz wystawa w Galerii autorskiej 24B w Starogardzie Gdańskim w 2017 roku). Bierze udział w licznych plenerach malarskich, głównie na Kaszubach, Kociewiu oraz w Borach Tucholskich.

W malarstwie autorki dominuje krajobraz, często jako tło dla ludzi, dorosłych i dzieci, w trakcie pracy czy zabawy. Romantyczne, sielankowe malarstwo, typowo polskie, głównie wiejskie klimaty są wyraźnym nawiązaniem do twórczości mistrzów tego gatunku z końca XIX i początku XX wieku.

Zainteresowanie człowiekiem też nie jest Dzwonkowskiej obce, czego konsekwencją jest – wykonywany z dużym powodzeniem – portret. Poza malarstwem zajmuje się też rysunkiem i grafiką.

Prace artystki można znaleźć w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą. Jest członkiem Związku Artystów Plastyków.