Gminny Ośrodek Kultury w Tuchomiu

Obiekt CMS

Obiekt Centrum Międzynarodowych Spotkań jest jedną z placówek Gminnego Ośrodka Kultury w Tuchomiu. W budynku znajdują się pokoje hotelowe z łazienkami, sale szkoleniowo-konferencyjne, sala komputerowa oraz zaplecze gastronomiczne. Jedna z części obiektu służy jako biura Lokalnej Grupy Rybackiej „Pojezierze Bytowskie”. Lokalizacja tuż przy rzece Kamienicy pozwoliła nam na stworzenie na naszym terenie zielonym przystani kajakowej wraz z pełnym zapleczem. Dzięki temu posiadamy doskonałą bazę do organizacji pikników, ognisk i innych imprez na świeżym powietrzu.

Nasza działalność skupia się na promowaniu wśród gości kultury, historii, regionalnej kuchni i przyrody okolic Tuchomia. Dlatego chętnie przyjmujemy grupy na wizyty studyjne, którym możemy pokazać Gminę Tuchomie od jak najciekawszej strony. W pełni wyposażone sale szkoleniowe oraz niezwykle pyszne regionalne dania, jakie serwujemy naszym gościom, w połączeniu z naszą bogatą ofertą kulturalno-rekreacyjną sprawiają, że jesteśmy doskonałym miejscem do organizacji warsztatów oraz szkoleń.

cms

Jako Gminny Ośrodek Kultury, posiadamy ogromne doświadczenie w organizacji imprez kulturalnych i sportowych, wycieczek, koncertów, festynów, wystaw, przedstawień i wielu innych wydarzeń okolicznościowych. Nasze zaplecze pozwala na zorganizowanie imprezy dla kilkuset osób. Posiadamy własne nagłośnienie, namioty, grille, ogrodzenia, stoły, ławki, naczynia, kajaki, rowery, zaplecze kuchenne. Co roku organizujemy kilkadziesiąt imprez w wielu zakątkach Gminy Tuchomie a niektóre z nich np. Tuchomska Pętla, Święto Swojskiego Chleba czy Turniej Rycerski – to imprezy o zasięgu regionalnym a nawet ogólnopolskim. Dzięki bardzo dobrej współpracy z lokalnymi organizacjami, stowarzyszeniami i działaczami, mamy wyjątkowo szerokie możliwości działania. Współpracujemy lub jesteśmy współtwórcami m.in:
– Kapela kaszubska Gzube,
– kaszubski zespół taneczny Gzube,
– Koło Gospodyn Wiejskich w Trzebiatkowej,
– Bractwo Rycerskie Grodu Chocimierza,
– Stowarzyszenie Klub Sportowy Myśliwiec,
– Stowarzyszenie Centrum Międzynarodowych Spotkań,
– Stowarzyszenie Miłośnicy Gminy Tuchomie
– Gospodarstwo Agroturystyczne „Góra Lemana”

Nasza działalność ma służyć lokalnym mieszkańcom, promowaniu kultury i sportu wśród lokalnej społeczności oraz promocji lokalnego bogactwa kulturalno-przyrodniczego. Wszelkie usługi jakie świadczymy – hotelowe, gastronomiczne, organizacyjne, wynajęcia sal czy sprzętu – są wykonywane po najniższych cenach, które pokrywają koszty organizacyjne i nie służą osiąganiu zysku.

Strona CMS w Tuchomiu