Gminny Ośrodek Kultury w Tuchomiu

Chcesz kupić cos wyjątkowego? A może szukasz fachowców? Nasza baza producentów lokalnych służy pomocą.

Pracownia Rozwoju Osobistego AGNES

Agnieszka Wantoch Rekowska

Adres: Ciemno 42a

            77-133 Tuchomie          

Kontakt:

e-mail: agnesa9@wp.pl

telefon: 509 042 200

Adres internetowy: http://szkoleniabytow.pl/

Opis działalności: Pracownię Rozwoju Osobistego AGNES stanowią trenerzy – eksperci, którzy są znawcami poszczególnych dziedzin a prowadząc zajęcia dzielą się swoją wiedzą oraz swoimi osobistymi spostrzeżeniami na dany temat. Firma ta odpowiadamy na potrzeby klienta organizując szkolenia zarówno otwarte jak i zamknięte, których beneficjentem mogą być zarówno przedsiębiorstwa, firmy, organizacje, jednostki budżetowe lub osoby indywidualne. Wiedzę i umiejętności przekazują w nowoczesny sposób, przy użyciu różnorodnych technik szkoleniowych i nowoczesnych rozwiązań technicznych. Pracownia Rozwoju Osobistego AGNES dysponuje namiotem szkoleniowym o pow. 60m2, umożliwiającym prowadzenie szkoleń na łonie natury a od 2020r. Nocleg w 4 domkach agroturystycznych.

Zespół Projektowania Budowlanego

Marek Wantoch Rekowski

Adres: Ciemno 42a

            77-133 Tuchomie

Opis działalności: Zespół Projektowania Budowlanego – Marek Wantoch Rekowski specjalizuje się w  kompleksowej obsłudze inwestycji od koncepcji (pomysłu) do realizacji, pełni też rolę doradczą w zakresie szeroko pojętego budownictwa, począwszy od udzielaniu pomocy w postępowaniach administracyjnych związanych z podziałami nieruchomości, przygotowaniem nieruchomości do zabudowy, przygotowaniem wniosków o warunki zabudowy, nadzór nad prawidłową realizacją projektu przez wykonawcę aż po zakończenie procesu budowlanego.

Pracownicy firmy upoważnieni przez inwestora pozyskują wszelkie niezbędne dokumenty do przeprowadzenia procedur, dlatego też inwestor nie jest narażony na kłopoty związane ze stratą czasu.

Kontakt:

e-mail: zpb2011@wp.pl

Telefon: 501 435 350

Adres internetowy: http://www.projektybudowlane-bytow.pl/

Kaszubskie Zioła

Adres: Łąkie 9, 77-143 Studzienice

Opis działalności: Kaszubskie zioła – to rodzinna firma (mama i od niedawna córka), działająca w ramach rolniczego handlu detalicznego. Nasze 15ha gospodarstwo mieści się na obszarze Natura 2000 we wsi Łąkie, w gminie Studzienice. Większość ziół i owoców zbieramy ręcznie na naszym terenie. Same suszymy i przetwarzamy aż do powstania końcowego produktu. Między innymi robimy herbaty, napoje wzmacniające, dżemy, konfitury, octy, zakwasy, miody pokrzywowe i inne. Przygotowujemy upominki weselne, prezenty okolicznościowe oraz organizujemy warsztaty zielarskie. 

Kontakt:

e-mail: bozena@ekiert.com Telefon: 606 777 779

Pracownia Haftu Ręcznego i Renowacji Tkanin Unikatowych

Adres: ul. Jana III Sobieskiego 18

             77-133 Tuchomie

Opis działalności: pracownia zajmuje się ręcznym haftem kaszubskim,  wyszywaniem i koronkarstwem, specjalizuje się w renowacji tkanin unikatowych takich jak: ornaty, sztandary. Na zamówienie wykonuje stroje ludowe. W pracowni można kupić wiele pamiątek z ziemi tuchomskiej, powiatu bytowskiego, na półkach czekają prawdziwe perełki: ręcznie haftowane zakładki, wianki, lalki w strojach ludowych, bombki, poduszki. Wszystko uszyte z miłości do tradycji. Pracownia to symbol połącznia przeszłości z teraźniejszością. Motorem działalności pracowni jest Gabriela Reca.

Kontakt:

e-mail: gabi@kaszubski-haft.pl

telefon: 513 100 742

adres strony internetowej: www.kaszubski-haft.pl

Ludzie z pasją – Ewcik – krawiectwo

 

Adres: Dąbrówka50A/11  

            77-100 Bytów

Opis działalności: Ewa zajmuje się szyciem wszystkich pięknych i potrzebnych do domu przydasi.  W jej rękach powstają piękne poduchy, świąteczne ozdoby, kolorowe imiona z uszytych literek, mnóstwo bajkowych postaci, kołderki, rożki dla dzieci i inne niezbędne cuda, cudeńka.

Kontakt:

email: ewatreder@wp.pl

telefon: 697 219 973

adres internetowy: https://www.facebook.com/Ewcik

Włodzimierz Drozd  – ikony, malarstwo

Adres: Modrzejewo 56

            77-133 Tuchomie

Opis działalności: Osoba wszechstronnie uzdolniona, zajmuje się muzykowaniem, malarstwem, pisaniem ikon. Jego prace oglądać można w kościołach na terenie powiatu bytowskiego ( kościół pw. Św. Michała Archanioła w Tuchomiu, kościół pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Modrzejewie, kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Borzytuchomiu) i poza terenem powiatu bytowskiego. Pan Włodzimierz odnawiał wiele cerkwi, kościołów, zabytków sztuki sakralnej, czym trudni się do dzisiaj. Prace jego autorstwa obejrzeć można na profilu facebookowym  Wołodia Drozd. Maluje pejzaże, portrety, postacie świętych. Zdobywca marki Zielone Serce Pomorza przyznanej przez Lokalna Grupę Działania Partnerstwo Dorzecza Słupi. 

Kontakt:

telefon: 696 497 354

          adres internetowy: profil facebookowy Wołodia Drozd

Krystyna Chwojnicka – malowanie na szkle, ikony

Adres: Modrzejewo 56

            77-133 Tuchomie

Opis działalności: Pani Krystyna zajmuje się malowaniem na szkle, czym zaraża wszystkich chętnych poprzez prowadzenia warsztatów malowania. Szczególnie związana jest z tuchomskich ośrodkiem kultury, jej działania można zobaczyć co roku podczas imprez Święto Śwojskiego Chleba w Piasznie oraz Festiwalu starych Rzemiosł w Modrzejewie. Drugą pasją Pani Krystyny jest pisanie ikon pod czujnym okiem męża Wołodii Drozd. Razem uczestniczą w licznych plenerach artystycznych. Pani Krysia jest członkiem Zespołu Sami Swoi działającego w GOK Tuchomie.

Kontakt:

telefon: 600 481 543

Zofia Mucha – rzeźba

Adres: 89-620  Silno

             ul. Główna 58

Opis działalności: Pani Zofia zajmuje się rzeźbą. W jej rękach powstają anioły, postacie świętych, kaszubskich gburów, rzeźby związane z motywem sakramentalnym. Rzeźbi w lipie, topoli, jesionie. Rzeźbiarstwem zajęła się by sprawdzić czy potrafi, od tego czasu nie rozstaje się z dłutem. Każda jej rzeźba  jest niepowtarzalna, wyjątkowa. Z jej sztuką spotkać się można na jarmarkach, imprezach plenerowych na terenie powiatu bytowskiego.

Kontakt:

email: zofiamucha@gmail.com

Telefon: 600 199 598

Adres internetowy: profil facebookowy Zofia Mucha

Barbara Mach – biżuteria

Adres: Bytów

Opis działalności: BARBAteria to biżuteria tworzona z pasją. Wykonuję własnoręcznie przede wszystkim bransoletki oraz naszyjniki. Używam dobrej jakości materiałów takich jak skóra, stal nierdzewna, ceramika oraz kamienie naturalne. Można mnie spotkać na imprezach plenerowych i jarmarkach. Zapraszam do mojego funpag’a BARBAteria Biżuteria Ręcznie robiona.

Kontakt:

Telefon: 698 079 720

Adres internetowy: funpag’e BARBAteria

Zenon Rydwelski – rękodzielnik

Adres:  Rydwelski Zenon, 77-100 Bytów ,ul. 1 Maja 22

Opis działalności: Wykonuje różne rzeczy z drewna: skrzyneczki, pudełka, stoliki z wklejoną żywicą. Spod jego rąk wychodzą ptaki z drewna lub PCV, ozdoby ogrodowe, biżuteria z żywicy. Spotkać go można na festynach, jarmarkach.

Klemens Leman – chleb na zakwasie

Adres: Piaszno

            77-133 Tuchomie

Opis działalności: Lemanowy chleb wypiekany jest od wielu lat w tradycyjnych piecu. Ciasto przygotowywane jest w drewnianej dzieży na zakwasie.  Chrupiąca i pachnąca skórka kusi podniebienie. Chleb zakupić można na tuchomskim rynku w każdą sobotę. Gospodarze to ludzie nietuzinkowi, trudnią się również warsztatami pieczenia chleba. Na Górze Lemana zobaczyć można osadę Gotów, niedaleko znajdują się kamienne kręgi. W niedalekiej przyszłości  z powrotem na górze pojawi  się wieża widokowa.

Kontakt:

email: marekleman@o2.pl

telefon: 790285468

Paweł Karzewski – miód

Adres:  Pasieka Stacjonarna Paweł Karzewski

              Masłowice Tuchomskie 11 77-133 Tuchomie

Opis działalności: Pasieka sprzedaje miody: rzepakowy, wielokwiatowy z domieszką mniszka lekarskiego, lipowy, spadź leśna, wielokwiatowy, gryczany. W jej ofercie znajduje się również pyłek kwiatowy oraz propolis.      

Franciszek Makurat – rolniczy handel detaliczny

Opis działalności: Masarz wyrabia produkty według receptur odziedziczonych po dziadkach. Jego wędliny to połączenie tradycji ze smakiem. Swój smak zawdzięczają wędzeniu w tradycyjnej wędzarni drzewem  olchowym. Pozbawione są konserwantów i polepszaczy smaku. Pyszności te można zakupić na tuchomskim rynku w środę i sobotę.

Kontakt:Telefon: 510 395 638

Bytów Browar Kaszubski sp. z o.o.

Adres: ul Szarych Szeregów 14, 77-100 Bytów

Opis działalności: Pierwsze piwo Bytów Jasne Pełne zostało rozlane do kufli w styczniu 2016    roku i od tego czasu Browar  Bytów sukcesywnie się rozwija. Na chwilę obecną Browar warzy kilkadziesiąt gatunków rzemieślniczych piw oraz piwa smakowe Lagery z dodatkiem naturalnych soków i  syropów. Szczególnie popularna jest seria pn. „ Szlakiem Bytów”. Głównym celem działania  Browaru jest rozwój świadomości piwnej poprzez edukacje piwną oraz promowanie smacznych, tworzonych w zgodzie z naturą produktów rzemieślniczych. Bytowski Browar  propaguje świadomy i zdrowy styl życia aktywnie wspierając wydarzenia sportowe w których czynnie uczestniczymy.

Kontakt:

email: biuro@browarbytow.pl

telefon: 535 291 693

adres internetowy: browarbytow.pl

Tomasz Kwasigroch – Hodowla Pstrągów Tomasz Kwasigroch

Adres: Grzmiąca 8 b, 77-100 Bytów

Opis działalności: Hodowla ryb w Grzmiącej jest rodzinną firmą z ponad 25 letnim doświadczeniem w branży rybactwa śródlądowego. Położona jest w woj. Pomorskim, 4km od miasta Bytów. Zajmujemy się hodowla pstrąga tęczowego, przy wykorzystaniu czystej źródlanej wody z własnego ujęcia. Posiadamy własną podchowalnie narybkową i 18 stawów hodowlanych rozłożonych na 7 poziomach. W oparciu o wieloletnie doświadczenie i nowoczesne technologie hodujemy najwyższej jakości pstrągi na Pomorzu. Cały czas dążymy aby nasze produkty były najlepszej jakości.

Kontakt:

email: kontakt@pstragi-grzmiaca.pl

telefon: 59 822 60 58

adres internetowy: pstragi-grzmiaca.pl